Διήμερη περιοδεία σε Πέλλα και Κιλκίς πραγματοποιεί ο Βαγγέλης Μπούτας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, αύριο Πέμπτη 13 και την Παρασκευή 14 Μάη.
-- Την Πέμπτη θα περιοδεύσει στις 7.30 μ.μ. στην Κρύα Βρύση Πέλλας και στις 9 μ.μ. στη Νέα Πέλλα.
-- Την Παρασκευή θα μεταβεί στο Κιλκίς όπου θα περιοδεύει στις 11 π.μ. στην Τέρπυλο, στις 12.30 μ.μ. στο Μυριόφυτο, και από τις 6 μ.μ. στα χωριά Γοργόπη, Τούμπα, Αγιο Πέτρο. Στις 8.30 μ.μ. θα μιλήσει σε συγκέντρωση στην πλατεία του Εύρωπου.