Συνεχίστηκε και χτες το "σαφάρι" των εμπρησμών. Στόχος αυτή τη φορά ήταν η εκκλησία των Αγίων Ταξιαρχών στο Πεδίο του Αρεως. Αγνωστοι δράστες στις 1.50 τα ξημερώματα χρησιμοποιώντας μπιτόνι με βενζίνη πυρπόλησαν το ναό. Η πυρκαγιά σβήστηκε από δύναμη της Πυροσβεστικής αφού προκάλεσε σοβαρές υλικές ζημιές.
Επίσης άγνωστοι πυρπόλησαν στα Εξάρχεια τα αυτοκίνητα των Σπ. Κόκκαλη και Ευ. Λουιζίδου, ενώ πυρκαγιά που ξέσπασε από άγνωστη αιτία προκάλεσε σημαντικές ζημιές σε αποθήκη τροφίμων στην οδό Αγ. Φανουρίου 89 στο Ιλιο.