Με αίτημα την καθιέρωση Ενιαίας Ανώτατης Εκπαίδευσης και την οριστική απόσυρση του νομοσχεδίου της κυβέρνησης για τα ΤΕΙ, σπουδαστές της σχολής Επαγγελμάτων Υγείας - Πρόνοιας Αθήνας, έκαναν συγκέντρωση χτες στο υπουργείο Παιδείας. Οι σπουδαστές τη Δευτέρα θα κάνουν Γενική Συνέλευση προκειμένου να αποφασίσουν εάν θα συνεχίσουν ή όχι την κατάληψη της σχολής τους.
Την ίδια μέρα στο ΤΕΙ Αθήνας με πρωτοβουλία των προέδρων των ιδρυμάτων και της ομοσπονδίας των εκπαιδευτικών θα πραγματοποιηθεί πανελλαδική σύσκεψη των φορέων των ΤΕΙ, με θέμα το νομοσχέδιο της κυβέρνησης και το συντονισμό των ενεργειών όλων των φορέων.