Οι συντελεστές της «Πρώτης Γραμμής» στη ΝΕΤ όλο παριστάνουν πως δεν καταλαβαίνουν. Χτες έκλιναν σε όλες τις πτώσεις τη λέξη «διαφάνεια», με αφορμή την ανέντιμη επίθεση ΠΑΣΟΚ - ΛΑ.Ο.Σ. αφήνοντας όχι μόνο υπονοούμενα για το ΚΚΕ, αλλά εκτιμώντας ότι η άρνηση του ΚΚΕ να δώσει τα ονόματα των μελών και των φίλων του στο αστικό κράτος είναι ύποπτη. Συμπαθούντες των ανέντιμων της ανήθικης επίθεσης; Δεν είναι πρώτη φορά που δημοσιολογούν αναλόγως για το ΚΚΕ και εκτίθενται. Ως προς το ρόλο τους. Δημοσιογραφία είναι αυτή ή αθλιότητα; Αλλά οι υπεύθυνοι της ΝΕΤ και οι πολιτικοί τους προϊστάμενοι τι έχουν να πουν;