19.00: Συγκέντρωση στην πλατεία Λαού, στο Κερατσίνι, με ομιλητές τον Ηλία Πατίδη, υποψήφιο Δήμαρχο Κερατσινίου - Δραπετσώνας και τον Γιάννη Μανουσογιαννάκη, μέλος της ΚΕ και υποψήφιο αντιπεριφερειάρχη Πειραιά.
11.00: Συγκέντρωση εργαζομένων Δήμου Περάματος, στο Δημαρχείο Περάματος (αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου), με ομιλητές τον Γιάννη Πατσιλινάκο, υποψήφιο δήμαρχο Περάματος και τον Νίκο Ξουράφη, υποψήφιο περιφερειακό σύμβουλο Πειραιά.