Μ' ένα μεγάλο και μαχητικό αντιιμπεριαλιστικό και αντιπολεμικό συλλαλητήριο, όπου συναντήθηκαν Ελληνες, Βούλγαροι, Γιουγκοσλάβοι, Ρουμάνοι και Τούρκοι εκπρόσωποι βαλκανικών κινημάτων και κομμάτων, έκλεισαν οι τριήμερες εκδηλώσεις του Βαλκανικού ΑντιΝΑΤΟικού Κέντρου στη Θεσσαλονίκη, με αφορμή την επέτειο των δύο χρόνων από την εγκληματική επίθεση ενάντια στη Γιουγκοσλαβία.
Κοινή «Εκκληση» προς τους βαλκανικούς λαούς, προς τους λαούς όλου του κόσμου, για αγώνα ενάντια στο ΝΑΤΟ, ενέκριναν στη συνάντησή τους, στις 23 και 24 του Μάρτη, οι 23 οργανώσεις της περιοχής