Δήλωση της ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ για τη στάση του υπουργού Ναυτιλίας
Η Αλέκα Παπαρήγα κάνει δηλώσεις στο σημείο όπου οι δυνάμεις καταστολής παρεμπόδισαν την πορεία να κατευθυνθεί στο υπουργείο Ναυτιλίας |
Αυτό δείχνει ότι ο υπουργός φοβάται, ότι ξέρει ότι έχει άδικο και αυτό που πρέπει να φοβάται είναι το δίκιο των εργαζομένων, όχι τους ίδιους τους εργαζόμενους. Το δίκιο τους πραγματικά πρέπει να το φοβάται. Διάλογο, με τον υπουργό να φυλάσσεται από τα ΜΑΤ, δε νομίζω ότι κανείς μπορεί να κάνει, ούτε καν ένα πολιτικό κόμμα, πολύ περισσότερο οι χιλιάδες εργαζόμενοι που είναι εδώ. Φοβάται, ναι. Να φοβάται το δίκιο, γιατί από αυτό το δίκιο θα το βρει. Αλλο όμως αυτό και άλλο να δείχνει μία τέτοια στάση απέναντι στους εργαζόμενους».