Εκδήλωση για την ανάδειξη του ζητήματος του Προσφυγικού και το δυνάμωμα της ταξικής αλληλεγγύης οργανώνει η ΚΝΕ στα Τρίκαλα. Οπως ανέφεραν σε χτεσινή συνέντευξη Τύπου εκπρόσωποι της ΤΟ Τρικάλων της ΚΝΕ, η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί σήμερα Παρασκευή, στις 9 μ.μ., στη μουσική σκηνή «Μανδραγόρα» και το πρόγραμμά της περιλαμβάνει: Συναυλίες από μαθητικά συγκροτήματα της πόλης. Ομιλία από την Στέλλα Κριμνιώτη, μέλος του ΣΠ Θεσσαλίας της ΚΝΕ.
Στο χώρο θα συγκεντρωθούν υλικά - τρόφιμα μακράς διάρκειας, ρουχισμός, φάρμακα - που θα σταλούν μέσω των ταξικών σωματείων και φορέων (Πανεργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο, Ομοσπονδία Γυναικών Ελλάδας) στους πρόσφυγες.