Εναν χρόνο από τη μέρα που φοιτητές και μαθητές μαζί με εργαζόμενους διαδήλωναν για να καταδικαστεί η εγκληματική ναζιστική οργάνωση Χρυσή Αυγή, ενώνουν και πάλι τις φωνές τους απέναντι στον φασισμό και στο σύστημα που τον γεννά, στις μεγάλες αντιφασιστικές συναυλίες που διοργανώνονται αύριο Πέμπτη σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα και άλλες πόλεις. Στην Αθήνα το ραντεβού έχει δοθεί στις 7 το απόγευμα στο Σύνταγμα. Οι καλλιτέχνες και τα συγκροτήματα που συμμετέχουν στη συναυλία: Ρίτα Αντωνοπούλου, Κώστας Μαλιάτσης - Σάλας, «Υπεραστικοί», «Κίτρινα Ποδήλατα», Το Σφάλμα, Φρανκ, Dason, Drugitiz, Retro (Rebellion Connexion), Raibo, Rhyme Riot, Demon Fox, «Ποτ Πουρί», Ζίμος και οι Κεραμιδόγατες...