«Ομάδα εργασίας» συνέστησε το υπουργείο Ανάπτυξης, με σκοπό, όπως ανακοινώθηκε, «τη μελέτη των θεμάτων που σχετίζονται με την προστασία και την καλύτερη ενημέρωση των καταναλωτών στις συναλλαγές τους με τα πιστωτικά ιδρύματα»! Δεν έχει όρια η κυβερνητική πρόκληση και η κοροϊδία. Να επιχειρεί να αποπροσανατολίσει τους... καταναλωτές την ώρα που η πολιτική της είναι να αφήνει να οργιάζει η ληστρική δράση και η κερδοσκοπία των τραπεζών σε βάρος τους. Μήπως δεν είναι γνωστές οι μέθοδοι που μετέρχονται οι τράπεζες για να καταληστεύουν τους «καταναλωτές»; ΄Η μήπως, πάλι, το πρόβλημα είναι η πλημμελής ενημέρωσή τους;