Το γνωστό μουσικό «προϊόν» του «σταρ σίστεμ» που «ακούει» στο όνομα Τζένιφερ Λόπεζ βρίσκεται στην Ελλάδα για την εμπορική προώθηση της «φίρμας» των ρούχων της. Στο πλαίσιο αυτής της καθαρά επιχειρηματικής - κερδοσκοπικής κίνησης ...φωτογραφήθηκε μπροστά από τον Παρθενώνα, καταβάλλοντας στο υπουργείο Πολιτισμού 3.000 ευρώ. Αυτή η εμπορευματική χρήση του κορυφαίου μνημείου καταγγέλθηκε χτες από το Σύλλογο Αρχαιολόγων, ο οποίος αναρωτήθηκε, ρητορικά, αν με αυτό το ποσό αποτιμάται από το κράτος η σημασία της Ακρόπολης. Εμείς απλώς θυμηθήκαμε για μια ακόμη φορά την απογοήτευση μέλους του Κεντρικού Αρχαιολογικού Συμβουλίου όταν συζητιόταν η παραχώρηση του Κάστρου των Ιωαννίνων στο ίδρυμα της Τράπεζας Πειραιώς: «Σε λίγο θα μας ζητάνε και την Ακρόπολη...».
Είναι να μη δηλώνεις τους φόβους σου...