Οπως πάνε, σε λίγο θα παρουσιάζουν ως παροχή και την... επιστροφή φόρου. Δε φτάνει που σου παίρνει απ' την τσέπη ζεστό χρήμα πριν ακόμα το εισπράξεις ως μισθό, δε φτάνει που και για τον αέρα που αναπνέεις πληρώνεις 19% ΦΠΑ, δε φτάνει που για ενάμιση χρόνο χρησιμοποιεί - τζογάρει αυτό το χρήμα, όταν έρχεται η ώρα της επιστροφής, πρέπει να πεις κι ευχαριστώ. Χρόνια και χρόνια άρπαζαν τα ψίχουλα της σύνταξης από τους γέροντες, τώρα τους λένε πως τους κάνουνε και χάρη γιατί θα αρχίσουν να επιστρέφονται τα κλεμμένα του ΛΑΦΚΑ. Συγνώμη, αλλά βρίσκουν και τα κάνουν. Τα ωραία ακολουθούν: «Εθνικό Πρόγραμμα Ανάπτυξης 2007-2013», λέει. Προαναγγέλλει, δηλαδή, απάτη και στο «εθνικό» και στην «ανάπτυξη»....