Με βάση τις μέχρι τώρα αποφάσεις και τον προγραμματισμό των σωματείων, κινητοποιήσεις θα γίνουν αύριο, Τετάρτη:
Στον «Ευαγγελισμό» στις 8 π.μ. στα ΤΕΠ. Στο «Γεννηματάς» στο κτίριο της διοίκησης. Στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας στις 8 π.μ. Στον «Αγιο Σάββα», στις 12 μ. στην πύλη. Στο Κέντρο Υγείας Ν. Φιλαδέλφειας - Ν. Χαλκηδόνας στις 11 π.μ. Τα Νοσοκομεία ΨΝΑ Δαφνί και «Αττικόν» συντονίζουν τη δράση τους και θα συγκεντρωθούν στο Παλατάκι Χαϊδαρίου στις 10.30 το πρωί.
Η Ενωση Νοσοκομειακών Ιατρών Θεσσαλονίκης (ΕΝΙΘ) καλεί σε πολύμορφες συμβολικές κινητοποιήσεις, στις πύλες των νοσοκομείων και προγραμματίζει κεντρική δράση στις 9 π.μ., στην πύλη του Ιπποκρατείου. Για τη διευκόλυνση της συμμετοχής των γιατρών αποφάσισε στάση εργασίας από τις 8 π.μ. έως τις 11 π.μ. Στο «Θεαγένειο», θα γίνει κινητοποίηση στις 9 το πρωί στο προαύλιο.
Στην πύλη του «Αγίου Ανδρέα» στις 12 το μεσημέρι και στο ΠΓΝ Πάτρας στη 1 το μεσημέρι. Η Ενωση Ιατρών Νοσοκομείων Αχαΐας έχει προκηρύξει διευκολυντική στάση εργασίας (12 μ. - 2 μ.μ.)
Στάση εργασίας 1 μ.μ. με 3 μ.μ. και κινητοποίηση στην πύλη του ΠΑΓΝΗ.
-- Στη Χαλκίδα, συγκέντρωση στις 12 μ. στην πύλη του Νοσοκομείου, από το Σωματείο Εργαζομένων.
-- Στις 11 π.μ. στο «Μαμάτσειο» ΓΝ Κοζάνης καλούν η Επιτροπή Αγώνα Υγειονομικών ΓΝ Κοζάνης και ΚΥ Σιάτιστας, το Σωματείο Εργαζομένων ΓΝ Κοζάνης, σωματεία και μαζικοί φορείς της περιοχής. Επίσης, η Επιτροπή Φοιτητών Κοζάνης και μαθητές καλούν σε κινητοποίηση στις 7 μ.μ. στην κεντρική πλατεία Κοζάνης.
-- Στο Κέντρο Υγείας Πτολεμαΐδας καλούν στις 11 π.μ. το ΣΕΕΕΝ, το ΣΕΥΠΕ και το τοπικό παράρτημα ΠΑΣΑΣ - ΔΕΗ.
-- Σε συγκέντρωση στις 10.30 π.μ. στην πύλη του Νοσοκομείου Γρεβενών καλεί το Νομαρχιακό Τμήμα Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ.
-- Σε συγκέντρωση στις 6 μ.μ. στην κεντρική πλατεία της Φλώρινας καλεί το Σωματείο Ιδιωτικών Υπαλλήλων Φλώρινας.
-- Στην Ξάνθη, η Ενωση Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων καλεί σε κινητοποίηση στις 6.30 μ.μ. στην πλατεία Ελευθερίας
-- Στις 2.30 μ.μ. θα γίνει παρέμβαση στην πύλη του Νοσοκομείου Καστοριάς.
-- Στην Καρδίτσα, στην κεντρική πλατεία στις 7 μ.μ. καλούν η Ενωση Ιατρών, Σύλλογοι Γυναικών, η Ενωτική Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων και εργατικά σωματεία.
-- Στον Βόλο, σε συγκέντρωση στις 12 μ. στο νοσοκομείο καλούν οι εξής φορείς: Συνδικάτο Μετάλλου, Σύλλογος Εμποροϋπαλλήλων και Ιδιωτικών Υπαλλήλων, Κλαδικό Συνδικάτο Εργαζομένων ΟΤΑ, Σύλλογος Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Σωματείο Καθαριστριών - Καθαριστών, Συνεργαζόμενες Συνταξιουχικές Οργανώσεις, Δημοκρατικός Σύλλογος Γυναικών, Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων, Φοιτητικός Σύλλογος Φυτικής Παραγωγής, Φοιτητικός Σύλλογος Μηχανολόγων - Μηχανικών.
-- Στο Αγρίνιο, κινητοποίηση με κάλεσμα του Εργατικού Κέντρου στις 10.30 π.μ. έξω από τα γραφεία του ΕΟΠΥΥ και στις 11 π.μ. στην κεντρική πλατεία.
-- Στο Μεσολόγγι, θα γίνει κινητοποίηση στις 11 π.μ. έξω από την πύλη του Νοσοκομείου (συμμετέχει το Σωματείο Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Αιτωλοακαρνανίας).