Η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα, θα επισκεφτεί σήμερα Τετάρτη το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ) και το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (ΠΑΜΑΚ). Θα συναντηθεί:
- Στις 11.00 με τους εργαζόμενους της Φοιτητικής Λέσχης του ΑΠΘ.
- Στις 12.00 με την Πρυτανεία του ΑΠΘ.
- Στις 12.45 με τους εργαζόμενους σε εργολάβους του ΑΠΘ.
- Στις 13.45 με την Πρυτανεία και τους εργαζόμενους στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.
- Στις 18.00 θα μιλήσει σε εκδήλωση που θα γίνει στην αίθουσα τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, με θέμα: «Η εαρινή Σύνοδος Κορυφής της ΕΕ και οι επιπτώσεις στην Εκπαίδευση και την Εργασία».