-- Πικετοφορία ενάντια στο νέο κύμα ακρίβειας που εξαπέλυσε η κυβέρνηση και τη ληστεία του λαϊκού εισοδήματος με τις αυξήσεις που αποφάσισε στα τιμολόγιά της η ΔΕΗ, οργανώνουν οι Επιτροπές Πόλης και Υπαίθρου Ηρακλείου του ΚΚΕ αύριο Πέμπτη 6 Δεκέμβρη. Η συγκέντρωση θα γίνει στις 6.30 το απόγευμα στην πλατεία των Λιονταριών.
-- Πικετοφορία ενάντια στο κύμα ακρίβεια και τις ανατιμήσεις στα τιμολόγια της ΔΕΗ θα πραγματοποιήσει και η ΝΕ Ρεθύμνου του ΚΚΕ, αύριο Πέμπτη 6 Δεκέμβρη με συγκέντρωση στις 6 μ.μ. στο Δημαρχείο.