Αντιπροσωπεία του ΚΚΕ, αποτελούμενη από τους Δήμο Κουμπούρη, μέλος της ΚΕ και του Εργατικού Συνδικαλιστικού Τμήματος και Ελισαίο Βαγενά, μέλος της ΚΕ και του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων, θα συμμετάσχει στο 17ο Διεθνές Σεμινάριο που διοργανώνει το Κόμμα Εργατών Βελγίου.
Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από 16-18 Μάη στις Βρυξέλλες με θέμα: «Η εργατική τάξη, ο ρόλος και η αποστολή της σήμερα. Καθήκοντα και συγκεκριμένες εμπειρίες από τη δουλειά του Κομμουνιστικού Κόμματος στην εργατική τάξη και το συνδικαλιστικό κίνημα».