Στη χτεσινή εκδήλωση του ΚΜΕ για την εργατική τάξη, παραβρέθηκαν:
Πολυμελής αντιπροσωπεία του ΚΚΕ, με επικεφαλής την ΓΓ της ΚΕ, Αλ. Παπαρήγα, οι Π. Τσίρκας και Α. Ναξάκης, μέλη της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής του ΔΗΚΚΙ και ο Α. Βερναρδάκης από την Κομμουνιστική Ανανέωση.
Από το συνδικαλιστικό χώρο ο Α. Ζαζόπουλος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας, ο Δ. Θεοδώρου, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Εργαζομένων στην Κλωστοϋφαντουργία - Ιματισμό - Δέρμα, ο Α. Τσώλης, από τη Γραμματεία του ΠΑΜΕ, ο Γ. Πέρρος, γραμματέας του ΕΚΑ και ο Τ. Μαυροδόγλου, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ Ελλάδας.
Από τον πανεπιστημιακό χώρο ο Θ. Ξανθόπουλος, πρύτανης του ΕΜΠ και ο Τ. Γεροζήσης, διδάκτωρ Δικαίου και επιστημονικός συνεργάτης της Βουλής των Ελλήνων.
Από το χώρο των δημοσιογράφων ο Ν. Καραντηνός, πρόεδρος της ΠΕΑΘΕ και των Αντιστασιακών Δημοσιογράφων και ο Γ. Τσαπόγας, συγγραφέας - δημοσιογράφος.
Ακόμα, παραβρέθηκαν ο Κ. Κάππος και η τραγουδίστρια Χ. Βαζούρα.