Η ΚΟ Πειραιά του ΚΚΕ διοργανώνει εκδήλωση για δημόσιο απολογισμό στους μαζικούς φορείς της πόλης για τη δράση των βουλευτών του Κόμματος στην ανάδειξη των προβλημάτων και των διεκδικήσεων των εργαζομένων στην Α΄ και Β΄ Περιφέρεια Πειραιά, τη Δευτέρα 23 Μάη, στις 7 μ.μ. στην αίθουσα του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Πειραιά (Καραΐσκου 111).
Θα εισηγηθεί ο Νίκος Σοφιανός, μέλος της Γραμματείας της ΚΕ του ΚΚΕ και γραμματέας της ΕΠ της ΚΟΠ και οι βουλευτές του ΚΚΕ στην Α΄ και Β΄ Πειραιά Ελπίδα Παντελάκη και Γιάννης Πατσιλινάκος.
Στα πλαίσια της εκδήλωσης οι μαζικοί φορείς θα έχουν τη δυνατότητα να παρέμβουν με ερωτήσεις και τοποθετήσεις, για προβλήματα που τους απασχολούν.