Μια πολύμορφη, όσο και έντονη δραστηριότητα βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη και στην υπόλοιπη Ελλάδα για την ενημέρωση του λαού, γύρω από το περιεχόμενο του αντικομμουνιστικού μνημονίου και την κατηγορηματική καταδίκη του. Τις επόμενες μέρες αναμένεται να πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εκδηλώσεις:
-- Στις 10.30 π.μ., στο Συνεδριακό Κέντρο της Κρύας στη Λιβαδειά, η «Δημοκρατική Συσπείρωση για τις Λαϊκές Ελευθερίες και την Αλληλεγγύη» Λιβαδειάς οργανώνει εκδήλωση ενάντια στο αντικομμουνιστικό μνημόνιο.
-- Στην Αμφισσα, στις 7 μ.μ., στο Πνευματικό Κέντρο Αμφισσας.
-- Στο Αγρίνιο από τη ΝΕ του ΚΚΕ, στις 7 μ.μ. στην πλατεία Δημοκρατίας.
-- Στην Αρτα από μαζικούς φορείς, στις 7 μ.μ., στην πλατεία Κιλκίς.
-- Στην Καβάλα από τη ΝΕ του ΚΚΕ, στις 5 μ.μ., στην κεντρική πλατεία.