Με μια μουσική βραδιά στο Γκάζι θα γίνει αύριο Σάββατο 19 Ιούνη, στις 8.30 μμ, η έναρξη της θερινής εκστρατείας ενημέρωσης του Κέντρου Ελέγχου Ειδικών Λοιμώξεων (ΚΕΕΛ) για την πρόληψη του ΕΪΤΖ. Στη μουσική βραδιά που θα έχει ελεύθερη είσοδο θα συμμετάσχουν το συγκρότημα "Ημισκούμπρια" και οι DJ Ακύλλας και Tedd Paterson, ενώ θα διανεμηθεί έντυπο ενημερωτικό υλικό σε όλους τους νέους.
Η θερινή εκστρατεία ενημέρωσης θα συνεχιστεί καθ' όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού, με ειδικές εκδηλώσεις, όπως Θέατρο Δρόμου, επισκέψεις της αυτοκίνητης μονάδας ενημέρωσης στην ελληνική περιφέρεια, προβολή τηλεοπτικών σποτ, διανομή έντυπου ενημερωτικού υλικού κ.ά.