Να συγκληθεί το Δημοτικό Συμβούλιο και να καταγγείλει τη σύμβαση του δήμου με την παρκοεταιρία ΣΕΤΕΞ, ζητά η Δημοτική Κίνηση "Πάτρα Μπροστά". Σε επιστολή της προς τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, η παράταξη τονίζει πως η πρόσφατη απόφαση του ΣτΕ δημιουργεί νέα δεδομένα για την ήδη διάτρητη σύμβαση που έχει υπογράψει ο δήμος. "Η Δημοτική Αρχή - συνεχίζει - εκτεθειμένη δημοκρατικά και ηθικά απέναντι στους συμπολίτες, που τους υποχρεώνει να πληρώνουν χωρίς να βλέπουν βελτίωση στο κυκλοφοριακό, εκτίθεται τώρα και νομικά".