Εκδηλώσεις σε Κερατσίνι και Γαλάτσι
Η Επιτροπή Ειρήνης Κερατσινίου και ο Σύλλογος Γυναικών "Η ΚΥΨΕΛΗ" διοργανώνουν εκδήλωση αλληλεγγύης στον κουρδικό λαό με κεντρικό σύνθημα: "Ο δρόμος του κοινού αγώνα, ο δρόμος της νίκης των λαών έχει όνομα: Αλληλεγγύη". Θα μιλήσει ο Γρ. Πετρόπουλος,οργ. γραμματέας της ΕΕΔΥΕ,με θέμα: "Το κουρδικό ζήτημα και η νέα τάξη πραγμάτων". Θα χαιρετίσει η εκπρόσωπος του Εθνικού Απελευθερωτικού Μετώπου ΚουρδιστάνΡοζερίν Λασέρ, ενώ θα συμμετάσχει η ανθρωπιστική μη κυβερνητική οργάνωση "Γιατροί του Κόσμου", με ομιλία της γραμματέα του ΔΣ Λήδας Μπομπότη και θα ακολουθήσει προβολή σλάιτς με δραστηριότητες της οργάνωσης.