Σήμερα ανοίγουν τις πύλες τους τα κεντρικά διήμερα του Φεστιβάλ σε Γιάννενα, Χανιά, Σέρρες και Αγρίνιο. Συγκεκριμένα, το πρόγραμμά τους έχει ως εξής: Στα Γιάννενα, σήμερα Παρασκευή θα μιλήσει ο Δημήτρης Γόντικας, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, ενώ το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει επίσης συζήτηση για τις εργασιακές σχέσεις, θεατρικό έργο με τίτλο «Το σκήπτρο της Εξουσίας» από την Πολιτιστική Παρέμβαση Ιωαννίνων και ρεμπέτικο γλέντι. Αύριο, Σάββατο θα μιλήσει ο Θέμης Γκιώνης, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ, και θα πραγματοποιηθεί μεγάλη συναυλία από τους «Συνήθεις Υπόπτους», ενώ τη δουλιά τους θα παρουσιάσουν και ερασιτεχνικά συγκροτήματα της περιοχής. Στα Χανιά, το σημερινό πρόγραμμα...