Κλιμακώνουν τον αγώνα τους το επόμενο διάστημα
Χτες, κατά τη διάρκεια της κινητοποίησης έξω από τη ΜΦΗ, στο πλευρό τους στάθηκαν φορείς της περιοχής, που εξέφρασαν την αλληλεγγύη τους στον αγώνα των εργαζομένων, όπως η Ενωση Γονέων 6ου διαμερίσματος, εκπρόσωποι του Σωματείου Καθαριστριών Αθήνας, της ΟΣΝΙΕ κι επιχειρησιακά σωματεία του κλάδου («ΜΗΤΕΡΑ», «ΙΑΣΩ» «ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ» και «ΩΝΑΣΕΙΟ») καθώς και το Στέκι Εργαζομένων και Νεολαίας Πατησίων Κυψέλης «Καίτη Πανοπούλου». Επίσης εκλεγμένοι σύμβουλοι της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στο δημοτικό διαμέρισμα.
Το κλαδικό Σωματείο απαίτησε και πάλι συνάντηση με τον εργοδότη, ο οποίος αρνήθηκε, παραπέμποντας στον δικηγόρο του. Οι εργαζόμενοι θα προχωρήσουν άμεσα σε σύσκεψη με στόχο την κλιμάκωση των κινητοποιήσεων, ενώ για τις 3 Αυγούστου έχει προγραμματιστεί διμερής συνάντηση στην Επιθεώρηση Εργασίας.