Η «Δημοτική Αγωνιστική Κίνηση Νάουσας» θα παρουσιάσει τη διακήρυξη της Κίνησης για τις δημοτικές εκλογές και θα ανακηρύξει τον υποψήφιο δήμαρχο Αντώνη Φίλη, το Σάββατο 25 του Μάη, στις 8 μ.μ., στο Δημοτικό Θέατρο Νάουσας.
Ο ενωτικός συνδυασμός «Αγωνιστική Συμπαράταξη για το Αιγάλεω» (η «Δημοτική Αγωνιστική Συσπείρωση» και η «Δημοτική Κοινωνική Κίνηση») καλούν στη συγκέντρωση ανακήρυξης του Γιώτη Σαντζαρίδη ως υποψήφιου δημάρχου της πόλης, τη Δευτέρα 27 του Μάη, στις 8 μ.μ., στο δημαρχείο.