|
Με το ποδήλατό του ξεκίνησε από την Καβάλα για την Αθήνα, με τελικό στόχο στη συνέχεια να πάει στο Ιράκ και να ενταχθεί στην ανθρώπινη αλυσίδα ενάντια στο νέο ιμπεριαλιστικό πόλεμο. Ο Αγγελος Βουλόδημος είναι ταξίαρχος ε.α. και ξεκίνησε το τολμηρό του εγχείρημα την Τρίτη 11 Μάρτη. «Δεν έχουμε δικαίωμα να μένουμε απαθείς, είμαστε υπεύθυνοι απέναντι στα παιδιά μας», δηλώνει. Χτες έφτασε στη Θεσσαλονίκη, στο Λευκό Πύργο, όπου τον υποδέχτηκε εκπρόσωπος της ΕΔΥΕΘ και άλλοι φίλοι της ειρήνης.
Καθημερινά διανύει 90-100 χιλιόμετρα και υπολογίζει να φτάσει στην Αθήνα την επόμενη Τρίτη 18 Μάρτη.