Την ερχόμενη Κυριακή, 2 του Μάη, οι κομμουνιστές όλης της Αθήνας αποτίουν φόρο τιμής στους 200 εκτελεσμένους κομμουνιστές από τους Γερμανούς κατακτητές την Πρωτομαγιά του 1944 στο Σκοπευτήριο της Καισαριανής. Η εκδήλωση διοργανώνεται από τις ΚΟ Καισαριανής του ΚΚΕ, αλλά το κάλεσμα της μνήμης απευθύνεται σε όλους. Η εκδήλωση θα αρχίσει στις 11 π.μ., στον τόπο της θυσίας τους, με ομιλητή τον Δημήτρη Γόντικα, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Προσυγκέντρωση στην κεντρική πλατεία της Καισαριανής, στις 10.30 το πρωί.