Για να λύσει προσωπικές διαφορές τράβηξε όπλο ο ανθυπαστυνόμος, Π. Κυραγιάννης,και δε δίστασε να το χρησιμοποιήσει, στέλνοντας στο νοσοκομείο γείτονά του με διαμπερές τραύμα στο πόδι.
Ο δράστης, που έχει εξαφανιστεί και αναζητείται, λογομάχησε χτες το πρωί με τον αυτοκινητιστή Γ. Κουτσουβέρη,μπροστά στο σπίτι του θύματος, στο Κερατσίνι, που βρίσκεται μερικά μόλις μέτρα απόσταση από αυτό του δράστη. Ο 30χρονος Κυραγιάννης, ο οποίος υπηρετεί στο Αστυνομικό Τμήμα Σχηματαρίου, βρισκόταν εκτός υπηρεσίας, αλλά είχε πάνω του το υπηρεσιακό του περίστροφο, με το οποίο πυροβόλησε τρεις φορές εναντίον του θύματος, για να τον τραυματίσει τελικά την τρίτη φορά. Ο 32χρονος Κουτσουβέρης νοσηλεύεται εκτός κινδύνου στο Τζάνειο Νοσοκομείο.