Αρχίζουν σήμερα οι αγωνιστικές κινητοποιήσεις σε όλη τη χώρα με αφορμή τον ένα χρόνο από την έναρξη των βάρβαρων ΝΑΤΟικών βομβαρδισμών κατά της Γιουγκοσλαβίας, αλλά και τη νέα διέλευση από την Ελλάδα αμερικανοΝΑΤΟικών στρατευμάτων με προορισμό το Κόσσοβο, όπου ξανά ηχούν τα τύμπανα του πολέμου. Σήμερα οι αγωνιστές της Καλαμάτας, των Γιάννινων και του Ρεθύμνου θα συναντηθούν στους δρόμους της αντίστασης, ενώ αύριο και μεθαύριο κορυφώνονται οι εκδηλώσεις σε δεκάδες πόλεις όλης της χώρας.
Αύριο Πέμπτη πραγματοποιείται το μεγάλο συλλαλητήριο της Αθήνας, στις7 μ.μ., στην πλατεία Συντάγματος, ενώ θα ακολουθήσει πορεία στην αμερικανική πρεσβεία.