Εκδήλωση αλληλεγγύης στο λαό της Παλαιστίνης διοργανώνει την ερχόμενη Τετάρτη 28 Γενάρη η Επιτροπή Ειρήνης Κερατσινίου. Η εκδήλωση θα γίνει στο Πολιτιστικό Κέντρο «Αντώνης Σαμαράκης» στα Ταμπούρια στις 6.30μ.μ.. Θα μιλήσουν εκπρόσωπος των Παλαιστινίων και ο Δημήτρης Καλτσώνης, μέλος της Γραμματείας της ΕΕΔΥΕ, λέκτορας του Παντείου Πανεπιστημίου. Θα ακολουθήσει προβολή βίντεο με το ιστορικό της Παλαιστίνης και θα απαγγελθεί Παλαιστινιακή ποίηση.
Την εκδήλωση συνδιοργανώνουν το Παράρτημα ΠΕΑΕΑ Κερατσινίου, η Δημοτική Αγωνιστική Συσπείρωση Κερατσινίου (ΔΑΣ), η Ενωση Γονέων Κερατσινίου, ο Γυναικείος Σύλλογος Κερατσινίου «η Στοργή του Παιδιού», ο Γυναικείος Σύλλογος Ευγένειας - Χαραυγής «Η Κυψέλη», ο Εξωραϊστικός Σύλλογος Χαραυγής και το Σωματείο Συνταξιούχων ΙΚΑ Πειραιά.