«Ψευταράκο» αποκάλεσε ο Κ. Λαλιώτης τον εκπρόσωπο Τύπου της ΝΔ. Αντιλαμβανόμαστε το υποκοριστικό. Ο Κ. Λαλιώτης διατηρεί προφανώς, λόγω παράδοσης και προϋπηρεσίας, για τον εαυτό του τους υπερθετικούς των επιθέτων. Δεν πρόκειται να διαφωνήσουμε. Ο Κ. Λαλιώτης είναι ο αρχιμάστορας των τερατωδών ψεμάτων, κορυφαίος στο είδος της εξαπάτησης και της παραπλάνησης του λαού. Πραγματικά, μπροστά του ο Αρ. Σπηλιωτόπουλος φαντάζει μαθητευόμενος ψευταράκος.