Τραγικό θάνατο βρήκε χτες στις 7.20 το βράδυ ο 60χρονος εργοδηγός Χρήστος Σκαμπαρδώνης κατά τη διάρκεια χωματουργικών εργασιών στην οδό Ψάχου 49 στο Κερατσίνι. Ο άτυχος εργάτης καταπλακώθηκε από χώματα που έπεσαν από φορτηγό, ενώ βρισκόταν πίσω από αυτό. Στην προσπάθειά του να γλιτώσει, επιχείρησε να κρατηθεί απ' την πόρτα του φορτηγού, η οποία όμως έπεσε, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του στο κεφάλι. Ο 60χρονος μεταφέρθηκε νεκρός στο Τζάνειο Νοσοκομείο, ενώ προανάκριση για το δυστύχημα διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Δραπετσώνας.