Η φοιτητική και σπουδάζουσα νεολαία ψήφισε χτες στα εκπαιδευτικά ιδρύματα όλης της χώρας. Μέχρι την ώρα που έκλεινε η εφημερίδα χτες το βράδυ, τα αποτελέσματα που έρχονταν έδειχναν καθαρά ότι για 9η συνεχή χρονιά τα αγωνιστικά ψηφοδέλτια της Πανσπουδαστικής Κίνησης Συνεργασίας συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία, κατακτώντας αρκετές πρωτιές σε σχολές των ΑΕΙ και ΤΕΙ, ενώ η συμμετοχή στις εκλογές φαίνεται αυξημένη, σε σχέση με τα περσινά επίπεδα