Απονέμονται σήμερα, στις 6.30 το απόγευμα, στο ξενοδοχείο "Μεγάλη Βρετάνια", τα βραβεία "Παύλος Παλαιολόγος" και "Αύρα Θεοδωροπούλου" στο ή στη δημοσιογράφο που υποστήριξε στον Τύπο ή στην τηλεόραση κατά τον καλύτερο τρόπο τα θέματα της ισότητας των δύο φύλων, κατά το 1995.
Η εκδήλωση διοργανώνεται από το Σύνδεσμο για τα Δικαιώματα της Γυναίκας και η πρόεδρος του Συνδέσμου, Α. Γιωτοπούλου - Μαραγκοπούλου, θα μιλήσει για την "Ισότητα: Πρόοδος ή οπισθοδρόμηση;". Θα γίνει, επίσης, προκήρυξη νέων βραβείων.