Στην εκδήλωση, μεταξύ άλλων, παραβρέθηκαν ο πρύτανης του ΕΜΠ Θεμ. Ξανθόπουλος, ο Μιχ. Βαρδάνης υποστράτηγος ΕΑ, οι Πανεπιστημιακοί Ηλίας Θερμός, Στρ. Κουνιάς, Κυρ. Φίλιας, Δημ. Μανωλάκος, Δήμος Μπαρτζώκας, Κυττόπουλος Βλ., ο Τίτος Βανδής και ο Κ. Καζάκος, η Μαρί Πρίφτη αντιπρόεδρος της ΟΓΕ, ο Κ. Βαρελάς από την Ομοσπονδία Λογιστών, η Ιωάννα Καρατζαφέρη συγγραφέας, ο σκηνοθέτης Ν. Αντωνάκος, ο Δημ. Ωραιόπουλος αντιστασιακός εκπαιδευτικός και άλλοι.