Αυτή ακριβώς είναι και η «μηδενική βάση» που διακηρύσσει η κυβέρνηση. Τα μέλη, οι φίλοι, οι οπαδοί του ΠΑΣΟΚ που διατηρούν ακόμα αυταπάτες για το ποιον υπηρετεί η πολιτική της σημερινής κυβέρνησης έχουν ένα ακόμα στοιχείο χρήσιμο, για να βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Και να πάρουν τις αποστάσεις τους όσο είναι καιρός. Οχι απλά από το ΠΑΣΟΚ, αλλά από την ουσία της πολιτικής που αυτό εφαρμόζει σήμερα και την οποία ακριβώς ίδια και απαράλλαχτη διακηρύσσει ότι θέλει να εφαρμόσει η ΝΔ αύριο.
Μπορούμε να τους φράξουμε το δρόμο. Οι τρεις πανελλαδικές απεργίες (26 Απρίλη, 1η Μάη, 17 Μάη) δείχνουν το δρόμο. Να συνεχίσουμε έγκαιρα. Γιατί μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς κοψοχέρης αναγνωρίζεται...