"Στοπ" στα δρομολόγια του "ηλεκτρικού σιδηρόδρομου" και των πράσινων λεωφορείων, όταν διεξάγονται ποδοσφαιρικοί αγώνες, αποφάσισαν να βάλουν οι εργαζόμενοι στους ΗΣΑΠ.
Με ανακοίνωσή της, η διοίκηση της Ενωσης Εργαζομένων ΗΣΑΠ επισημαίνει ότι αν και έχει ζητήσει εγγράφως τη λήψη μέτρων, ώστε να αποφεύγονται κατά τη διεξαγωγή ποδοσφαιρικών αγώνων οι βιαιοπραγίες σε βάρος του επιβατικού κοινού και των εργαζομένων, αλλά και για τη διαφύλαξη της περιουσίας του ελληνικού λαού, δεν έχει γίνει τίποτα.