Την ετήσια Γενική του Συνέλευση πραγματοποιεί το Σάββατο 16 Μάη ο Πανελλήνιος Σύλλογος Επισκεπτών Υγείας (ΠΣΕΥ), στην αίθουσα διαλέξεων του Υπουργείου Υγείας - Πρόνοιας (Αριστοτέλους 17) και ώρα 11 πμ. Οπως επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση του ΔΣ του Συλλόγου, η συμμετοχή όλων των μελών του θεωρείται απαραίτητη. Τα θέματα που θα συζητηθούν θα είναι ο απολογισμός του ΔΣ, ο οικονομικός απολογισμός, τα επίκαιρα θέματα και τα προβλήματα που απασχολούν τον κλάδο, καθώς και το πρόγραμμα δράσης του ΔΣ.