Χωρίς μπλε λεωφορεία θα μείνει αύριο και μεθαύριο η Αθήνα, από την έναρξη της κυκλοφορίας μέχρι τις 8 π.μ. και από τις 10 μ.μ. μέχρι τη λήξη της βάρδιας.
Οι εργαζόμενοι στην Εταιρία Θερμικών Λεωφορείων (ΕΘΕΛ), σε πρόσφατη Γενική τους Συνέλευση, αποφάσισαν την κήρυξη 3ωρων στάσεων εργασίας αύριο, μεθαύριο και στις 20 του Μάη, ως πρώτη αντίδραση στα κυβερνητικά σχέδια για την ανατροπή των εργασιακών τους σχέσεων.