Ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, μετά από πρόταση της «Συμπαράταξης για την Αθήνα»
Να παρθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα, ώστε οι 700 εργαζόμενοι της «Σίσσερ Πάλκο», των καταστημάτων καλλυντικών «Υβόννη» και των σούπερ μάρκετ «Αντωνόπουλοι», να μην πεταχτούν στο δρόμο, ζήτησε στο τελευταίο δημοτικό συμβούλιο της Αθήνας (την περασμένη Δευτέρα), ο επικεφαλής της «Συμπαράταξης για την Αθήνα», Σπύρος Χαλβατζής. Οπως τόνισε ο δημοτικός σύμβουλος, «τις τελευταίες μέρες βρισκόμαστε μπροστά σε ένα μεγάλο κοινωνικό πρόβλημα, με τη διακοπή της δραστηριότητας τριών επιχειρήσεων». Αν και ο Δήμος Αθήνας, συνέχισε, δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα της ανεργίας, ωστόσο πρέπει να πάρει θέση. Το δημοτικό συμβούλιο, ομόφωνα ενέκρινε την πρόταση της «Συμπαράταξης», εκφράζοντας παράλληλα και την ηθική του υποστήριξη στο δίκαιο αγώνα των εργαζομένων, οι οποίοι παλεύουν για τα δικαιώματά τους.